Sweet Orange Club Olomouc - Spinning, Spinningové centrum, Powerplate, TRX

Nemáte nainstalované ovládací prvky Active-X, nebo FLASHPLAYER.

Co je SPINNING®

V době, kdy dálkový cyklista Johnatan Goldberg, známý jako "Johnny G.", hledal možnost, jak při přípravě na závod "Race Across America" (vytrvalostní závod napříč Amerikou) přesunout částečně svůj tréninkový program do místnosti, jistě netušil, že tím odstartuje vznik prvního indoor-cyclingového programu SPINNING®.

SPINNING® je energeticky účinné skupinové cvičení na stacionárních kolech, které spojuje hudbu, motivaci a představivost do jednoho celku s přesně dávkovaným tréninkem. Tento originální cyklistický program nabízí fyzické a psychické prvky sportovního tréninku lidem každého věku a úrovně zdatnosti.

SPINNING® program kombinuje trénink podle srdeční frekvence s pěti styly jízdy a nabízí tak účastníkům neopakovatelný způsob cvičení. Johnny vytvořil SPINNING® program s vědomím, že každý má při tréninku jiné potřeby a cíle. Jízda každého účastníka plně odpovídá jeho individuálním fyzickým předpokladům.

SPINNING® program nabízí více než 16 000 autorizovaných center pod vedením 60 000 certifikovaných instruktorů v 80 zemích světa. Díky přesným licenčním pravidlům a důslednému dodržování tréninkových metod můžete zažít stejně kvalitní SPINNING® lekci na Floridě, v Itálii, Německu, Singapuru, Jižní Africe nebo v České republice.

SPINNING® smí nabízet pouze autorizovaná centra, kde jednotlivé lekce vedou lektoři s certifikátem "Johnny G. SPINNING® Instructor" (J.G.S.I.). Jen to je pro Vás zárukou zachování původních, účinných a bezpečných principů SPINNING® programu.

Vznik a historie SPINNING® programu

SPINNING® program vytvořil v 80. letech minulého století dálkový cyklista Johnatan Goldberg, známy jako "Johnny G.". Ten při své přípravě na závod "Race Across America" hledal možnost, jak částečně přesunout svůj tréninkový program do místnosti. V té době jistě netušil, že tím odstartuje vznik prvního indoorcyclingového programu SPINNING®.

První SPINNING® lekce probíhaly v jeho garáži v Los Angeles, kde byl položen základní kámen tohoto skupinového sportu. Díky stoupajícím nárokům na tréninkové stroje muselo být vyvinuto odpovídající stacionární kolo. Tak bylo pod vedením Johnnyho G. postaveno první funkční spinningové kolo - SPINNER®.

SPINNING® programu se účastnilo stále více tréninkových partnerů Johnnyho G. Ke zvýšení tréninkové motivace volil Johnny odpovídající hudbu. Tento nový a fascinující skupinový trénink stále ukazoval nové cesty. Od fitnesscentra v Santa Monice a Los Angeles až po New York.

Pro podporu a rozvoj SPINNING® programu založil Johnny G. společnost Mad Dogg Athletics, Inc.

Kvůli enormně se zvyšující poptávce začala v roce 1995 sériová výroba kol Johnny G. SPINNER®, byl vytvořen vzdělávací systém pro školení SPINNING® instruktorů a SPINNING® expandoval na další kontinenty.

Do dnešního dne bylo celosvětově prodáno více jak 250.000 kol Johnny G. SPINNER®, otevřeno přibližně 20.000 oficiálních SPINNING® center a vyškoleno více jak 60.000 SPINNING® instruktorů v 80 zemích světa.

V březnu roku 2002 došlo z důvodů stoupajících nároků na kvalitu a množství dodávaných kol na SPINNING® - Johnny G. SPINNER® ke změně jejich výrobce. S touto změnou byla provedena řada zásadních vylepšení kola na SPINNING®, takže dnes můžeme hovořit o nové generaci kol Johnny G. SPINNER®.

 

 

„SPINNING®, SPINNER®, SPIN® a SPINNING logo ® jsou ochranné známky ve vlastnictví společnosti Mad Dogg Athletics, Inc., které lze užívat jen se zvláštním svolením“

foto

Copyright © 2009-2022 Orange Club Olomouc | Úvod | Spinning | Partneři | Kontakt | Cvičení TRX | Rozvrh |

design a kód

Fossa.cz - kolečkové a lední brusle | Sport-XL.cz - fitness | Sport-Cyklo.cz - obchod pro cyklisty | Sport-Action.cz - dovoz zboží pro opravdové sportovce | Sportovní potřeby Olomouc | Cyklistické tretry | Spinningový UltraMaraton na 6 hodin | Mobilní WC Olomouc | sportROXY.cz - sportovní zboí značky JOMA pímo ze Španělska